1. Papież Franciszek w Liście Apostolskim na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia wyraził nadzieję, aby «każda wspólnota w jedną niedzielę roku liturgicznego mogła ponowić zaangażowanie w rozpowszechnianie, poznanie i pogłębioną znajomość Pisma Świętego: jedna niedziela w całości poświęcona słowu Bożemu, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z tego nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem». Papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, zlecając jej obchody na III Niedzielę Zwykłą, która w tym roku wypada 21 stycznia. Hasło tegorocznej Niedzieli Słowa Bożego jest zaczerpnięte z Ewangelii według Świętego Jana i brzmi: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31).
  2. Dziś przypada Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie i życzliwości wobec naszych bliskich, którym tak wiele zawdzięczamy.
  3. Kancelaria parafialna czynna tylko od wtorku do piątku od 15.00 do 15.45 a w sobotę od 8.00 do 8.45.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 3 lutego 2024 r. o godzinie 10.00. Spotkanie będzie miało charakter egzaminu z pytań w indeksie do numeru 60 włącznie. Na egzamin przynosimy indeks do sprawdzenia oraz opinię katechety za I semestr.
  5. 28 stycznia w niedzielę na Mszy św. o 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  6. Możemy jeszcze nabywać kalendarze parafialne na 2024 rok, które są cegiełką na budowę dachów w nowym kościele. Cena kalendarza wynosi 15 zł.
  7. Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
  8. Plan Kolędy znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Spowiedź 15 min przed poranną Mszą św.
  9. Rozpoczynamy w naszej parafii nowennę do św. Józefa, która będzie trwała przez kolejnych 9 tygodni, przed Uroczystością św. Józefa 19 marca. Przed nowo zakupioną figurą codziennie po Mszy św. o 18:00, a w niedziele po Mszy św. o 12:30.