Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie!

W dniu 25 marca 2016 r. zaczęły obowiązywać w naszym Kościele lokalnym postanowienia 43. Synodu Diecezji Płockiej. Stopniowo wprowadzane są w życie kolejne postulaty i wskazania synodalne. Nadchodzi dogodny czas, by w tych dniach odnowić składy personalne następujących gremiów: Rady Kapłańskiej, Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich parafialnych Rad Duszpasterskich i Gospodarczych. Ich kadencja zakończy się z dniem 31 grudnia 2016 r. Niniejszym, pragnę wyrazić moje szczere podziękowania wszystkim, którzy dotychczas należeli do tych gremiów. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i zaangażowanie!

W związku z planowanymi zmianami, proszę wszystkich Księży Proboszczów, by dokonali w najbliższym czasie wyboru nowych Członków Rad Duszpasterskich i Gospodarczych w swoich parafiach. Proszę także, by ukonstytuowanie się nowych Rad odbyło się w niedzielę 1 lub 8 stycznia 2017 roku. W czasie Mszy świętej, księża proboszczowie odbiorą od nowych członków Rad przyrzeczenie wiernego wypełniania powierzonej im na pięć lat funkcji, zgodnie ze stosownymi Statutami Synodu.

Odchodzącym członkom Rad raz jeszcze serdecznie dziękuję, a nowym życzę błogosławieństwa Bożego i sił w służbie Kościołowi.

Przekazuję adwentowe pozdrowienia i zapewnienie o mojej modlitwie

†Piotr Libera
Biskup Płocki