Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W naszej wspólnocie obchodzimy Parafialny Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, ich opiekunów i personelu medycznego o godz. 12.30 podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o stworzenie możliwości uczestnictwa w tej Eucharystii osobom starszym i chorym.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godzinie 16.00 zapraszamy rodziców o dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

Jutro dwunasty dzień miesiąca a więc o 18.00 Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe, która jest comiesięczną nowenną przed 500-leciem objawień Maryi w Meksyku. Modlimy się za naszych parafian, za dzieci nienarodzone i ich rodziców oraz w intencji budowy nowej świątyni.

We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać tylko do godz. 18.00. z powodu przygotowań kościoła do Środy Popielcowej.

Już za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post, czas przygotowania do Paschy. W Środę Popielcową Msze święte sprawować będziemy o: 7:00, 9:00, 16:00, 18.00 i 20.00. Środa to dzień pokutny i Kościół wzywa nas do postu ścisłego, trzy posiłki w tym tylko jeden do syta. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 7 do 10 marca. Poprowadzi je ks. Marek Figurski – misjonarz z Brazylii.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na budowę dwóch dachów w nawach bocznych nowego kościoła. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane podczas kolędy, na tacę, w kopertach i na konto bankowe. Dziękujemy i Bóg zapłać.

Mierzenie alb dla dzieci odbędzie się 17 marca (sobota) od godziny 10:00 do 14:00 w salce parafialnej.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 17 lutego 2024 r. o godzinie 10.00 w kancelarii parafialnej i zakrystii. Spotkanie będzie miało charakter egzaminu z pytań w indeksie do numeru 60 włącznie. Na egzamin przynosimy indeks do sprawdzenia oraz opinię katechety za I semestr.

Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.

Plan Kolędy znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Spowiedź 15 min przed poranną Mszą św.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku zaprasza seniorów na spotkania formacyjne, wykłady i modlitwę do naszego seminarium przy ul. abp. Nowowiejskiego 2. Najbliższe spotkanie w piątek, 16 lutego o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

W zakrystii można odbierać prenumeratę miesięcznika Różaniec.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby zaprosić na wizytę kolędową to proszę zgłosić to w zakrystii. Wizyta indywidualna będzie miała miejsce 13 lutego we wtorek od godz. 16.00.

Trwamy w nowennie dziewięcio-tygodniowej do św. Józefa. W niedzielę modlimy się po Mszy św. o godz. 12.30 a w dni powszednie po Mszy św. o 18.00.19 marca w Jego uroczystość poświecimy uroczyście tę figurę.