Dziś Druga Niedziela Wielkanocna, zwana Białą, obchodzona w Kościele od 2000 roku jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Takie życzenie miał Pan Jezus, co objawił siostrze Faustynie Kowalskiej w 1931 roku w Płocku na Starym Rynku. My na każdej Mszy św. przed błogosławieństwem pomodlimy się 10-tką Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Dziś przypada również Święto Patronalne Caritas. Połowę ofiar zabranych na tacę przeznaczymy na Caritas Diecezji Płockiej.

Ostatnia niedziela kwietnia to Ogólnopolska Niedziela Modlitwy za Kierowców. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o kierowcach, a zatem w większości i o nas samych.

Podczas Mszy św. o godz. 16.00 wręczymy nagrody dzieciom, które w tym roku sumiennie uczęszczały na Drogę Krzyżową.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą tradycyjnie uczcimy uczestnicząc w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.

maja przypada Dzień Flagi a 3. maja 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Ognisko Patriotyzmu, by wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Zachęcamy także do wywieszenia flagi państwowej oraz papieskiej w te dni.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, 1. piątek, 1. sobota i 1. niedziela miesiąca. W czwartek zapraszamy na godzinną adorację Pana Jezusa od godz. 23.00, w piątek do południa odwiedzimy chorych, od. godz. 16.45 spowiedź a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP, Różaniec i medytacja /serdecznie zapraszam wszystkich członków KŻR/ a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek będziemy przeżywać w naszej Parafii wizytację Biskupią. Przyjedzie J.E. Bp Piotr Libera – Biskup Płocki. O godz. 9.00 Ksiądz Biskup zje śniadanie z Rodzicami Księży pochodzących z naszej Parafii oraz mieszkającymi na terenie Parafii, później spotka się z Księżmi Wikariuszami pracującymi w Parafii, podpisze księgi kancelaryjne i obejrzy budowę kościoła. O godz. 12.00 odwiedzi chorego w naszej Parafii i o godz. 13.00 zje obiad wraz z zaproszonymi Gośćmi. O godz. 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpocznie spotkanie z katechetami pracującymi w naszej Parafii a o godz. 16.00 – tu w kaplicy – spotka się ze wszystkimi grupami istniejącymi w naszej Parafii, na które to spotkanie serdecznie zapraszam. Podczas tego spotkania przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych przedstawią sprawozdania z działalności danej grupy. I o godz. 18.00 będzie Msza św. podczas której Ksiądz Biskup udzieli przygotowanej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Parafian.

W związku z wizytacją biskupią wszystkie intencje mszalne będą odprawione rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30. Kancelaria w tym dniu też nie będzie czynna.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, w czwartek Uroczystość św. Zygmunta, Króla i Męczennika, Głównego Patrona Miasta, w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski a w sobotę wspomnienie św. Floriana.

Dziś odbędzie się koncert charytatywny „Polska Pomaga”, transmitowany na żywo o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. Ma on być przede wszystkim wsparciem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas.

Bliscy 8-miesięcznej Wiktorii, która urodziła się z wadą serca, zbierają po Mszach św. ofiary na operację.

8 maja o godz. 18.00 w Auli Szkół Katolickich w Płocku odbędzie się spotkanie pt.: „Jak mówić by zostać zrozumianym?”, na którym wystąpi dr Elżbieta Grzybowska – Rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej. Spotkanie będzie składać się z 3 części: wykładu Gościa, warsztatu oraz dyskusji. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.