Zgodnie z propozycją Księży Biskupów, dziś modlimy się o świętość małżeństw i rodzin a małżonkowie mogą odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek zapraszam na godzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 23.00. W piątek przed południem wyjazd do chorych, od godz. 16.30 spowiedź. a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. pierwszosobotnia a po niej różaniec. W niedzielę natomiast, po sumie, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski udzielone nam w tym roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.

We wtorek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok 2019 – Msze św. jak w niedzielę, tylko bez 20.00 – a w środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

Za tydzień, w II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwana uroczystością Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do wszystkich ludzi bez wyjątku. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na cele misyjne.

6 stycznia przypada także 22 rocznica święceń biskupich Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Diecezji.

Ksiądz Krzysztof organizuje 11-dniową pielgrzymkę do Włoch /Padwa, Asyż, Cassia, Rzym, Monte Cassino, Lanciano, Monte san Angelo, San Giovanni Rotondo, Manopello, Morze Adriatyckie, Wenecja/ w terminie od 23 lipca do 2 sierpnia. Koszt 2200 zł + 250 Euro. Więcej informacji w gablocie bądź u ks. Krzysztofa.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy nie ma Mszy św. o godz. 17.00 /od poniedziałku do piątku/. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00.

  1. Podczas kolędy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast będzie nieczynna.