Dziś II Niedziela Adwentu. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest dziś w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych osiemnasty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. O sytuacji chrześcijan tam mieszkających możemy przeczytać w naszych Wiadomościach Parafialnych. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert charytatywny „Mam tę moc” podczas którego będzie można wesprzeć Dawida, absolwenta Szkoły Podstawowej Nr 17, który po wypadku leży w śpiączce. Po innych Mszach można złożyć ofiarę do puszki. Szczegóły na plakacie.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje, które potrwają do niedzieli 17 grudnia. Poprowadzi je ks. mgr Marcin Sadowski, student muzykologii na KUL. Otoczmy Ojca rekolekcjonistę naszą modlitwą. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na stoliku z gazetami i w gablocie.

Przypominamy, że podczas trwania rekolekcji kancelaria nie będzie czynna. W pilnych proszę zgłaszać się do zakrystii.

Tradycyjnie w sobotę od godz. 14.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00, tylko w środy o godz. 17.00, ze względu na dzieci szkolne.

Zapraszamy także na adoracje niedzielne po Mszy św. o godz. 18.00 oraz na Adwentowe 20.00 z kazaniem tematycznym: dziś o Roku Liturgicznym.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek, 14 grudnia, o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W przeddzień rekolekcji adwentowych, będziemy prosili w intencji naszej parafii, oraz o błogosławione owoce tych rekolekcji.

W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, na Mszę Świętą o 16.00 zapraszamy Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będzie także spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Łucji a w czwartek św. Jana od Krzyża.

W sobotę Akcja Katolicka zorganizowała spotkanie opłatkowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo dziękuję pani Barbarze Ambroziewicz – Prezes Akcji Katolickiej w naszej Parafii – oraz wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania tego wieczoru opłatkowego. Bardzo dziękuję młodzieży z klas 3. Gimnazjum, którzy włączyli się w zbiórkę ofiar na zorganizowanie Wigilii oraz w Ogólnopolską zbiórkę Żywności Caritas „Tak. Pomagam!” oraz ich opiekunce p. Agnieszce.

W dniu 17 grudnia 2017 r. Akcja Katolicka będzie wydawać paczki żywnościowe dla emerytów i rencistów od godziny 9.00 do 13.00.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. Dziś po wszystkich Mszach św., prowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, które w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych Rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.

Harcerki z naszej Parafii w przyszłą niedzielę będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Dziś i za tydzień po Mszach popołudniowych młodzież z zespołu muzycznego będzie kontynuowała sprzedaż własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Każda dobrowolna ofiara będzie cegiełką na nagranie i wydanie płyty z piosenkami religijnymi. Zaś w czasie trwania rekolekcji po Mszach dziecięcych będzie można nabyć ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazd wakacyjny.

Mamy do nabycia świece wigilijne, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; Mała świeca – 6 zł, świeca kula – 12 zł oraz opłatki na wigilijny stół. Są jeszcze nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.