Jutro ostatnie w tym roku czuwanie „Familia Misericordiam” o godzinie 21.00 pod hasłem: „Bóg da ci znak, abyś mógł rozpoznać Go”. Serdecznie zapraszamy. Transmisja na naszej stronie internetowej.

Do czwartku zapraszamy rano o 7.00 na Roraty dla dorosłych, a w środę dla dzieci o 17.00.

W zakrystii i przy wyjściu możemy nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

Okazja do spowiedzi codziennie jeszcze w tym tygodniu: od poniedziałku do środy w godzinach: 16.00 – 17.00 oraz 19.30 – 20.30. Zawsze spowiedź także podczas Mszy świętych rano i popołudniu. W wigilię spowiedź „last minute” od 11.00 do 12.00.

W czwartek 24 grudnia  Wigilia Narodzenia Pańskiego kończy okres Adwentu. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy św.  Zadbajmy o chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; dzielenie się opłatkiem, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wspólną modlitwę, przeczytany przez głowę domu fragment Ewangelii oraz śpiew kolęd. W dniu wigilii Pasterki będą co godzina o 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 i 24.00 aby mogło w nich uczestniczyć jak najwięcej wiernych. Będą również transmitowane na naszej stronie parafialnej.

Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego (piątek) oraz w święto św. Szczepana (sobotę) odprawimy tak jak w niedzielę z pominięciem Mszy o 7.00 i 20.00 oraz w drugi dzień świąt bez Mszy o 15.00.

Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy Świętej o 12.30 zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa do odnowienia na tej Eucharystii przyrzeczeń sakramentu małżeństwa.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w świątyni w Eucharystii jest w każdą niedzielę o godzinie 8.00, 11.00 12.30, 15.00, 16.00, 18.00 i 20.00 za pośrednictwem naszej internetowej strony parafialnej. Codziennie także transmisja o 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 różańca świętego oraz wieczornych Eucharystii w dni powszednie.

Rodziny, które chciałyby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w swoich domach proszę o wypełnienie formularza który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kaplicy i dostarczenie go do Parafii do dnia 30 grudnia 2020r. Można  zgłosić chęć przyjęcia księdza drogą telefoniczną (tel.: 517-100-815) lub mailową na adres parafii (swkrzyzplock@gmail.com ) Po zapoznaniu się z liczbą chętnych Rodzin z poszczególnych ulic wskażemy terminy odwiedzin, które będą miały miejsce w styczniu i ewentualnie lutym; 2) Rodziny, które z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej odczuwają niepokój przed tradycyjną kolędą, a pragną otrzymać błogosławieństwo na rozpoczynający się rok 2021 zaprosimy w styczniu, w wyznaczone dni na Mszę św. w intencji mieszkańców danej ulicy (lub określonej części ulicy).

Ofiary składane dzisiaj na tacę w trzecią niedzielę miesiąca, jak zawsze są w całości przeznaczone na budowę naszej nowej świątyni.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.