Dziś w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Biblijna i VII. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dziś rozpoczyna się także „Tydzień Biblijny”. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka. Młodzież ze wspólnoty „Laboratorium wiary” rozdaje przy wejściu do kościoła po Mszy św. fragmenty Pisma Świętego dzieląc się w ten sposób Słowem Boga. Poczęstujmy się tym Słowem i rozważmy Je w sercu.

W kontekście Niedzieli Biblijnej cieszymy się również z zajęcia 3 miejsca naszej parafianki Agaty Pajda z Liceum im. Marszałka Małachowskiego w Płocku w Konkursie Wiedzy Biblijnej z księgi Powtórzonego Prawa i Listu do Hebrajczyków. Nasza Parafianka w czerwcu pojedzie na finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej do Niepokalanowa. Z serca gratulujemy. Napawa nas radością również 3 miejsce naszego parafianina Mikołaja Soboty ze szkoły Podstawowej nr 23 w XXIX Diecezjalnym Konkursie Biblijnym. Naszym laureatom gratulujemy i życzymy wielu łask w bliskości ze Słowem Bożym. Niech Ono inspiruje i prowadzi przez życie.

W całej Polsce przeżywamy dziś „Dzień Dobra”. W naszej parafii członkowie Akcji Katolickiej prowadzą zbiórkę na dzieła charytatywne skierowane dla naszych parafian. Dziękujemy za ofiarność.

Dziś spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii o godz. 16.00.

Jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a we wtorek święto św. Marka Ewangelisty.’

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 kwietnia 2023 r. o godzinie 9.00. Będzie miało ono formę egzaminu z pytań od 61 do 87 i modlitw z indeksu. Na spotkanie przynosimy indeksy. Prosimy o wybór świadka bierzmowania i podanie jego imienia i nazwiska podczas egzaminu. Świadkiem bierzmowania może być chrzestny(a), rodzic naturalny lub inny członek rodziny kandydata. Ze względu na godność i charakter tej funkcji – w zasadzie – nie powinno się jej powierzać rówieśnikom osób bierzmowanych. Świadkiem powinna być osoba głębokiej wiary, odbywająca praktyki religijne, która sama przyjęła już sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie, Komunię Świętą) i nie żyje w związku niesakramentalnym lub konkubinacie.

Nasi ministranci młodsi zajęli 3 miejsce w rejonowym turnieju piłki nożnej w Staroźrebach , a ministranci starsi miejsce 4. Gratulujemy.

Wszystkich motocyklistów zapraszamy na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, 29.04.2023 o godz. 13.00 w naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą Świętą, potem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie motocykli, następnie zapraszamy na ognisko.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. To dzień szczególnej modlitwy za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zako9nne i misyjne.

Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 10 do 20 listopada 2023r. Program pielgrzymki można zabrać z zakrystii. Zapisy trwają do końca kwietnia. Proszę zgłaszać się do księdza proboszcza wraz z zaliczką 700 zł.

Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kościoła w ubiegłą niedzielę na tacę ale również na konto parafialne i w kopertach w kancelarii. Oprócz ostatniej ściany, która powstaje mam nadzieje, że w tym roku rozpoczniemy także prace nad wykonaniem dachu w nawach bocznych. Koszt inwestycji to prawie 400 tys. złotych.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.