Zapraszamy do udziału w XIV Pielgrzymce rowerowej „Śląskie Sanktuaria”, w dniach 26 czerwca – 2 lipca br. Miejscem docelowym tegorocznej Pielgrzymki rowerowej będzie Skoczów. Słynie on z kopii obrazu Matki Bożej Pompejańskiej („Polskie Pompeje”), jest także miejscem narodzin św. Jana Sarkandra. Podczas jednej z pielgrzymek papież Jan Paweł II odprawił tam Mszę św. dziękczynną za kanonizację św. Jana Sarkandra (dzień wcześniej kanonizował go w Ołomuńcu (Morawy).

Patronem tegorocznej Pielgrzymki jest św. Jan Paweł II, a hasłem jego słowa, wypowiedziane w Skoczowie: „Musicie być mocni w wierze!”.  Tegoroczna trasa podzielona jest na trzy etapy, pierwszy wiedzie na Jasną Górę, potem z Częstochowy pojedziemy do Skoczowa, miejsca narodzin św. Jana Sarkandra. Pielgrzymka zakończy się w Ołomuńcu, miejscu kanonizacji św. Jana Sarkandra.

Po drodze zwiedzimy kilka innych śląskich sanktuariów m.in. Gidle, Piekary Śląskie, Pszów, Turza Śląska. Szczegółowe informacje oraz zapisy przyjmują ks. Paweł Czarnecki i ks. Sebastian Pakulski, tel. 661 397 792.

Płock, dnia 18 kwietnia 2023 r.

Organizatorzy