Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy Świętej o 12.30 chętne małżeństwa odnowią przyrzeczenia sakramentu małżeństwa. Zawierzajmy nasze rodziny szczególnej opiece Św. Józefa, któremu papież Franciszek poświęcił cały rok 2021.

W poniedziałek Święto Św. Młodzianków, zapraszamy szczególnie dzieci na dodatkową Mszę św. w ich intencji o godz. 17.00, na koniec będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.

W czwartek 31 grudnia o godzinie 18.00 Msza Święta dziękczynno-przebłagalna za miniony rok i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W czasie Eucharystii podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. Jest to uroczystość nakazana.

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. W Nowy Rok wypada także pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii. Przypominamy, że w pierwszych piątkach miesiąca chodzi o przyjęcie Komunii Świętej w tym dniu zaś spowiedź może być wcześniej w każdy inny dzień tygodnia.

2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Transmisja Mszy św. z naszego kościoła w każdą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych za pośrednictwem naszej internetowej strony parafialnej. Codziennie także transmisja o 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 różańca świętego oraz wieczornych Eucharystii w dni powszednie.

Rodziny, które chciałyby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w swoich domach proszę o wypełnienie formularza który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kaplicy i dostarczenie go do Parafii do dnia 30 grudnia 2020r.

Bardzo dziękujemy ks. Grzegorzowi i osobom mu pomagającym przy przygotowaniu żłobka i dekoracji Bożonarodzeniowych. Dziękujemy: p. Andrzejowi naszemu zakrystianinowi, braciom Bartkowi i Kajetanowi Jastrzębskich, Bartkowi Babeckiemu oraz panu Andrzejowi Dzirko i Pawłowi Choińskiemu. Bóg zapłać.

Ofiary na tacę złożone w ostatnią niedzielę wyniosły 3800 zł. Bardzo dziękuję kochani za waszą ofiarność. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.