Zgodnie z wolą Biskupa Płockiego 1 lipca dokona się zmiana Proboszcza w tej Parafii. Ja przechodzę do Parafii w Dąbrowie koło Mławy, a tu przyjdzie ks. Jacek Gołębiowski, który obecnie jest proboszczem w Dąbrowie. Dwa tygodnie temu poprosił mnie ks. Biskup Mirosław Milewski i powiedział, że mając na względzie mój stan zdrowia, proponuje mi przejście na mniejszą parafię, na co wyraziłem zgodę. W środę otrzymałem telefonicznie potwierdzenie od ks. Biskupa Piotra Libery, Biskupa Płockiego, a w poniedziałek wszystkie zmiany proboszczowskie ukazały się na stronie diecezjalnej.

Dziękują Księdzu Jarosławowi za wykonanie dla naszej Parafii trzech chorągwi procesyjnych: jedna ku czci Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników – Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego; druga ku czci Krzyża Świętego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – poświęcona w Wielki Piątek oraz trzecia, stojąca przy ołtarzu Matki Bożej – ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – poświęcona w minioną niedzielę, 3 maja. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła a w sobotę Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski oraz Metropolii Warszawskiej.

13 maja – w środę – zapraszamy na godz. 20.00 na Nabożeństwo Fatimskie.

Fundacja Caritas Diecezji Płockiej zwraca się z prośbą o wsparcie jej działań, których celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, zwłaszcza chorym dzieciom, przez przekazanie 1% podatku. Nr KRS znajdziemy na plakacie oraz na stronie internetowej Fundacji wraz z wszelkimi potrzebnymi informacjami.

Przypominamy i prosimy, by przyjmować Komunię św. na rękę oraz, że w naszej kaplicy na nabożeństwach i adoracji osobistej może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób! Dbajmy o zdrowie własne i innych. Epidemia jeszcze nie minęła!

Zachęcamy do wspólnej modlitwy na Różańcu o godz. 20.30.