W najbliższą środę, 8 lutego o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Urugwaju, kiedyś wikariusza naszej parafii – ks. dr Jarosława Tomaszewskiego. Opowie nam o swojej pracy, a my wesprzyjmy Go ofiarami do puszki.

Z tej okazji bierzmowani będą mieć swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00.

Sakrament bierzmowania będzie w naszej parafii 11 maja /czwartek/ o godz. 18.00 i udzieli go J.E. Bp Roman Marcinkowski.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 swoje spotkanie będą mieć dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodzice.

Małżonków, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W intencji tych małżonków będziemy się modlić na sumie 19 lutego.

W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 z indywidualnym błogosławieństwem wszystkich obecnych oraz na Mszę św. na godz. 18.00.

W czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość: za wszelkie poczęstunki, za otwarte drzwi, za oczekiwanie, wyjście przed dom czy na klatkę schodową… Przyjęło nas – podobnie jak w roku ubiegłym – ok. 3860 rodzin. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane przy okazji kolędy. Na budowę kościoła ofiarowaliście w tym roku przy okazji kolędy ok. 193,5 tys. zł. Bóg zapłać!

Zakończyliśmy budowę 2 ściany do poziomu dachu. W tej chwili trwa przygotowanie dokumentacji na dobudowanie ściany 3 i 4 do wysokości dachu oraz zakończenia słupów. We wtorek ma być na budowie pan architekt z panem inżynierem by na miejscu ustalić szczegóły.

W styczniu 46 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 6.685,00 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w poniedziałek będziemy wspominać św. Pawła Miki i Towarzyszy, a w piątek św. Scholastykę.

Wracamy do wcześniejszych godzin pracy kancelarii parafialnej: od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.30, a w soboty w godz. 9.00 – 10.00, oraz Mszy św. o godz. 17.00.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, z którą współpracujemy, przysłała „Raporty” z działalności Fundacji. Można je wziąć ze stolika z gazetami i zapoznać się z pracą wolontariuszy w krajach misyjnych.

Siostry Pasjonistki jak zwykle zapraszają na czuwanie modlitewne, które odbędzie się 10 lutego o godz. 19.00