Dziś VII Niedziela Wielkanocna i zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych dzieciach, aby dobrze przeżyły ten dzień i jak najczęściej przyjmowały Pana Jezusa w Komunii św. Oby ten dzień nie stał się w ich domach świecką uroczystością! Dziękuję Ks. Michałowi oraz paniom Katechetkom: Bernadecie i Katarzynie za przygotowanie dzieci i uroczystości.

Biały tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Jutro będą robione zdjęcia.

W najbliższą sobotę dzieci klas IV będą przeżywały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.30 dla dzieci, które swoją uroczystość będą przeżywały 3 czerwca o godz. 10.00 (klasy 4 A, 4 B, 4 F), natomiast o godz. 19.15 w poniedziałek oraz o godz. 19.00 we wtorek i środę dla dzieci, które swoją uroczystość będą przeżywały o godz. 12.00 (klasy 4 C, 4 D, 4 E, 4 S). Spowiedź dzieci będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00, dlatego w tym dniu kancelaria nie będzie czynna.

Trwa ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Dziś po wszystkich Mszach św. wolontariusze przeprowadzają zbiórki pieniędzy do puszek na rzecz Płockiego Hospicjum. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.

W środę kończy się miesiąc maj i nabożeństwa majowe. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ na godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Z tej racji w piątek do południa wyjazd do chorych, spowiedź od godziny 16.00, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP oraz różaniec z rozważaniami i medytacją. Zachęcamy do uczestnictwa w 5 kolejnych nabożeństwach pierwszosobotnich, by wypełnić wolę Matki Bożej z Fatimy i zatroszczyć się o pokój w rodzinach, Ojczyźnie i na świecie oraz o własne zbawienie. W niedzielę natomiast po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek wspomnienie św. Justyna i Międzynarodowy Dzień Dziecka a w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

Z racji przypadającego w tym tygodniu Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, którą zakończymy specjalnym błogosławieństwem dzieci połączonym z namaszczeniem Olejkiem radości.

3 czerwca /sobota/ młodzież z zespołu zaprasza na godz. 19.00 na „Czuwanie u Krzyża” przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Za tydzień przypada Święto Dziękczynienia. Tego dnia w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

W trzecią niedzielę czerwca na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich małżonków, którzy w czerwcu obchodzą swoje rocznice małżeńskie. Gorąco zachęcamy Jubilatów, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii.

9-letnią Natalię, która tydzień temu przystępowała u nas do I Komunii św., czeka poważna i kosztowna operacja. Rodzice proszą o wsparcie. Jeśli ktoś będzie miał życzenie, to w następną niedzielę może złożyć ofiarę do puszki.

1 czerwca w godz. 9.00 – 15.00 Politechnika Warszawska Filia w Płocku organizuje Dzień Dawcy Szpiku w gmachu przy ul. Łukasiewicza 17. Jak zostać dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych przeczytamy na plakatach w gablocie. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

Mamy też do nabycia książki „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Cena 5 zł.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież zainteresowanych nauką w Szkołach Katolickich w Płocku wraz z ich Rodzicami i Opiekunami na Festyn Szkolny, który odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 15.00 do 18.00 w siedzibie szkół w Płocku – ul. Abp. A. J. Nowowiejskiego 2. W programie, między innymi: integracyjne gry i zabawy sportowe dla uczniów, Rodziców, Opiekunów, poczęstunek, grill i wiele, wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę 3 czerwca br. w katedrze płockiej o godz. 19.30 rozpocznie się diecezjalne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, prowadzone przez wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia Diecezji Płockiej. Tematem czuwania będzie hasło roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście!”. Na zakończenie czuwania o godz. 21.30 sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Libery. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wraz z pasterzem Diecezji modlić się o nową Pięćdziesiątnicę.