Dziś w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszystkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca.Adoracja NS po Mszy św. o 12.30

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o 17.30.

Chciałbym bardzo podziękować za tak liczną obecność na Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała, które było świadectwem naszej wiary. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza za czuwanie nad przebiegiem liturgii, asyście procesyjnej, Chórowi „Tibi Cantamus”, wszystkim którzy przygotowywali ołtarze na trasie procesji, za kwiaty i za sumienność od wielu lat w budowaniu i dekoracji ołtarzy. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji. Dziękuję Panu Andrzejowi naszemu zakrystianinowi za ofiarną służbę dla naszej wspólnoty w tych dniach. Wyrażam także wdzięczność moim najbliższym współpracownikom księżom za troskę i pomoc by czwartkowa uroczystość była piękna i budująca duszę.

W czwartek ostatni dzień oktawy. Zapraszamy, do czwartku włącznie, na Msze święte, a po Mszy św. czwartkowej poświęcenie kwiatów i ziół. Msza św. z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Zapraszamy szczególnie niosących chorągwie, baldachim, feretrony i dzieci sypiące kwiaty oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte tego dnia o 7:00, 17.00 i 18:00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach); nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.

W najbliższą sobotę serdecznie zapraszam wszystkich parafian na Mszę św. związaną z jubileuszem 25-lecia mojego kapłaństwa godzinie 15.00. Po Eucharystii zapraszam na posiłek i program artystyczny ora prezentację pasji i talentów. Można się zgłosić w zakrystii lub telefonicznie aby w sobotę zaprezentować swoją pasję lub talent np. wykonanie piosenki religijnej, prezentacja tańca, modelarstwo, recytacja wiersza, pisanie ikon, wykonywanie witraży itp. Natomiast o 20.00 zapraszamy na „Oratorium św. Jana Pawła II” pod tytułem: „Bogu dziękujcie ducha nie gaście” w wykonaniu naszego zespołu młodzieżowego „Solo Dios Basta” w 30 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszego miasta. Będziemy mogli usłyszeć piękne pieśni oraz fragmenty Pisma Świętego i nauczania Papieża Polaka.

Za tydzień w niedzielę trzynasty dzień miesiąca o godzinie 19.00 nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W czerwcu we wszystkie soboty odbywają się uroczystości pierwszej komunii dzieci klas trzecich. Ogarnijmy rodziców i dzieci naszą modlitwą.

Przez cały czerwiec nie będzie adoracji po Mszy o 18.00 ponieważ będą się odbywać próby do pierwszej komunii.

Kancelaria przez cały czerwiec będzie czynna od wtorku do czwartku w godzinach od 16.00 do 17.00. W soboty kancelaria nie będzie czynna. Sprawy losowe i pilne proszę ustalać telefonicznie na numer parafialny 517100815