W najbliższy wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP, potocznie zwaną świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 20.00. Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno – przez papieża Piusa XII w dniu 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej. Będziemy błogosławić zioła i kwiaty podczas wszystkich Mszy Świętych.

We wtorek będziemy również przeżywać 103. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która jest okazją do wyrażenia wdzięczności Wojsku Polskiemu za służbę i pracę. Pamiętajmy o Żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny, oddajmy im hołd i otoczmy ich modlitwą, prosząc Boga, by za poświęcenie życia doczesnego otrzymali życie wieczne.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiona parafialna księga abstynencji.

Przez cały tydzień nasza kaplica jest otwarta. Najświętszy Sakrament i ołtarze są zabezpieczone przez system alarmowy oraz kamerę, która działa non stop. Można się modlić w całym kościele oprócz przekraczania linii pierwszych ławek od ołtarza, zarówno w nawie głównej jak i w nawach bocznych.

Dziś rozstrzygnął się konkurs ministrancki. W konkursie zostali nagrodzeni następujący ministranci:

I miejsce – Mikołaj Cichocki

II miejsce – Franciszek Orlikowski

III miejsce – Maksymilian Orlikowski

Wyróżnienia – Tymoteusz Orlikowski, Krzysztof Lewicki i Wiktor Pikała. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Zachęcamy chłopców z naszej parafii do tego, aby wstąpili do grupy ministranckiej. Zbiórki dla ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00.