We wtorek, 23 sierpnia obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską nieba.

Tradycyjnie od 6 do 10 września 2023 roku odbędzie się 172. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Jest to pielgrzymka całego miasta, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed zarazą, ale również pragniemy wypraszać łaski potrzebne w naszym życiu. Zapisy na pielgrzymkę autokarową i pieszą w dn. Od 3 (niedziela od 11.00 do 13.00) do 5 września br. w godz. 17.30 – 18.30 przy parafii św. Bartłomieja w Płocku (Fara).

W sobotę, 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W ubiegłym tygodniu przy kaplicy rozpoczęły się prace związane z instalacji światłowodu.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiona parafialna księga abstynencji.

Przez cały tydzień nasza kaplica jest otwarta. Najświętszy Sakrament i ołtarze są zabezpieczone przez system alarmowy oraz kamerę, która działa non stop. Można się modlić w całym kościele oprócz przekraczania linii pierwszych ławek od ołtarza, zarówno w nawie głównej jak i w nawach bocznych.

Wczoraj w kaplicy odbył się „Wieczór chwały” prowadzony przez młodzież z naszej parafii. Dziękujemy serdecznie wspólnotom Laboratorium Wiary i Wojska Gedeona za ich zaangażowanie i poświęcony czas przy przygotowaniu adoracji.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Jak zawsze ofiary na tacę są przeznaczone na budowę kościoła. Zostały zakończone prace przy budowie ściany wejściowej i ściany wewnętrznej w nowym kościele. Będziemy kontynuować prace remontowe związane z elewacją frontu naszej kaplicy oraz dalsze prace związane z wykonaniem i montażem krzyża na ścianie wejściowej naszego nowego kościoła. Za wszelkie ofiary na tacę, w kopertach i na konto parafialne bardzo dziękujemy.

Wypoczywającym na wakacjach, naszym parafianom i miłym Gościom, solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.