Dziś 19. Niedziela w ciągu roku czyli zwykła a w Kalwarii Zebrzydowskiej uroczystość NMP Kalwaryjskiej. To także 13 dzień miesiąca, czyli Dzień fatimski, oraz kolejny, przedostatni dzień pielgrzymowania 36. PPDP na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na godz. 19.30 na wspólną modlitwę różańcową do Pani Fatimskiej /pamiętajmy o napisaniu intencji/, natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 będzie procesja z figurką MB Fatimskiej, a po niej zaśpiewamy Apel Jasnogórski w łączności z naszymi pielgrzymami oraz zgromadzonymi w kaplicy Cudownego Obrazu.

We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. U nas Msze św. o godz. 00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie w grobie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, lud poświęca kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Wierzy, że za pośrednictwem Matki Bożej otrzymują one moc leczniczą, chronią od chorób i zarazy. Stąd też nazwa uroczystości – Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół będzie na każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w czwartek wspomnienie św. Jacka. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Jacku.

Za tydzień przypada 3. Niedziela miesiąca. Z tej racji na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w sierpniu swoje jubileusze małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się. Tradycyjnie ofiary na tacę w tym dniu przeznaczamy na budowę kościoła.

Trwa „Akcja plecak”.

Na ekrany polskich kin 18 sierpnia wchodzi film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Plakat w gablocie.

Kogoś z rodziny, która zamówiła Mszę św. na 30 IX /sobota/ na godz. 18.00 za śp. Mirosława Stawickiego prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.