Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

Wczoraj odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej kolejnej grupy dzieci. Trwa biały tydzień dla dzieci I komunijnych. Dzieci i ich rodziców tradycyjnie zapraszamy codziennie na Msze święte wieczorne o 18.00 do środy.

Tradycyjnie od 6 do 10 września 2020 roku odbędzie się 169 Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Jest, to pielgrzymka całego miasta w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 169 lat temu, ale również pragniemy wypraszać łaski potrzebne w naszym życiu. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.

W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oraz Apel Jasnogórski o 20.30 połączony z różańcem świętym. Prowadzą Koła Żywego Różańca z naszej parafii.

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Zgodnie z ostatnim „Pro memoria” ks. Biskupa Piotra Libery od dziś komunia święta będzie udzielana osobom na rękę tylko przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej, a pozostałym osobom przed ołtarzem głównym.

Dziś odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na rzecz poszkodowanych w tragedii w Bejrucie.

Taca z trzeciej niedzieli miesiąca oraz ofiary w kopertach i na konto parafialne przeznaczone na budowę kościoła w tym miesiącu wyniosły 8.400 zł.

Siostra Monika misjonarka z Tanzanii, która gościła u nas dwa tygodnie temu dziękuje za okazaną pomoc i ogromną życzliwość i serdeczność. Przekazaliście jej drodzy Parafianie ofiary w wysokości 6.617 zł.