Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży: ks. mgr Jarosława Szumańskiego oraz ks. mgr Krzysztofa Załęskiego. Ksiądz Jarosław pochodzi z Parafii Jeżewo, ma 12 lat kapłaństwa i przyszedł do nas z Parafii św. Józefa w Ciechanowie. Ksiądz Krzysztof natomiast, ma 6 lat kapłaństwa, pochodzi z Parafii św. Piotra w Ciechanowie a przyszedł do nas z Parafii św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, dokąd w ubiegłym roku odszedł od nas ks. Łukasz. Przez rok razem pracowali w moim rodzinnym mieście. Serdecznie witamy wśród nas czcigodnych Księży, życzymy owocnej pracy pod płaszczem Matki Bożej a my wspierać będziemy modlitwą.

W tym tygodniu przypadają: 1. piątek, 1. sobota i 1. niedziela miesiąca. W piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa; w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

Od piątku 1 września wracamy do porządku nabożeństw sprzed wakacji. Powraca Msza św. o godz. 17.00 w dni powszednie oraz o godz. 16.00 w niedziele.

W związku z rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego zapraszamy wszystkie dzieci, Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców 3 września na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której poświęcimy także przybory szkolne Pierwszoklasistów.

Po przerwie wakacyjnej powracamy do spotkań grup muzycznych:
– schola dziecięca dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym swoje spotkania będzie miała w soboty o godz. 11.00;
– zespół muzyczny dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym i studentów swoje spotkania będzie miał w soboty o godz. 9.00;
– chór parafialny dla dorosłych swoje spotkania będzie miał w czwartki o godz. 19.00.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych już w najbliższym tygodniu do salki katechetycznej (wejście od strony Parku Północnego bądź przez Zakrystię). Zachęcam również nowe osoby, dla których muzyka i śpiew jest pasją, do współtworzenia tych grup parafialnych. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się bezpośrednio do Pana Organisty – Pana Jakuba.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Augustyna, BDK, we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela a w piątek bł. Bronisławy, Dz..

Do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”.

6 września, po Mszy św. w Płockiej Farze, wyruszy na pątniczy szlak 166 Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. W gablocie znajdziemy informacje organizacyjne oraz trasę pielgrzymki.

Stefan Cegłowski wraz z byłymi więźniami obozu w Działdowie, zaprasza na pielgrzymkę do Działdowa, aby złożyć hołd Płockim Męczennikom: Bł. Arcybiskupowi Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu i Bł. Biskupowi Leonowi Wetmańskiemu w miejscu ich męczeńskiej śmierci. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Książnica Płocka Filia Biblioteczna nr 8 serdecznie zaprasza na „Tajski Piknik Rodzinny” 30 sierpnia w godz. 16.00 – 19.00 na placu obok Orlików. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i Rodziców.