Chcemy poinformować, że w piątek rozpoczął się kolejny etap budowy naszego kościoła. Powstają ściany prezbiterium, które na zewnątrz od strony parku będą ukazywały Krzyż, będący znakiem wiary i naszej parafii. Finalnie do końca tego roku jeśli taka będzie wola Boża zostanie zbudowana ściana prezbiterium, dach nad tą częścią świątyni i zabezpieczenia przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Koszt inwestycji to około 400 tys. zł. Obecnie dysponujemy sumą 360 tys. zł. Dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary, które spływają na budowę i prosimy o dalsze.

We wtorek święto Narodzenia NMP popularnie w Polsce zwane świętem Matki Bożej Siewnej.

Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 pierwsze po wakacjach „Czuwanie u Krzyża” pod tytułem: „Z Maryją i św. Janem Pawłem II zawierzamy się Chrystusowi”. Jest to przygotowanie w wigilię uroczystości odpustowej Podwyższenia Krzyża. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych. Czuwanie prowadzi zespół „Solo Dios Basta”.

Natomiast w poniedziałek 14 września uroczystość Podwyższenia Krzyża. Jest to parafialny odpust. Msza Święta główna o godzinie 18.00. Kazanie wygłosi do nas ks. Andrzej Zych – proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegocinie, a pochodzący z naszej parafii.

Zapowiadane w kwietniu uroczystości komunijne odbędą się zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem:
20 września o godz. 10.30 dla uczniów klas 4a i 4b  z SP Nr 23;
20 września o godz. 12.30 dla uczniów klas 4c i 4s  z SP Nr 23;
27 września o godz. 10.30 dla uczniów klas 4a i 4b  z SP Nr 8 oraz 4a z „Cogito”;
27 września o godz. 12.30 dla uczniów klas 4a i 4b ze SP Nr 8 oraz 4b z „Cogito”.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych, natomiast, byłoby 3 października o godz. 12.00

Próby do komunii odbędą się dla dzieci w następującym porządku:

  • dla uczniów klas 4a i 4b ze SP Nr 23 w najbliższą środę o godzinie 19.00
  • dla uczniów klas 4c i 4s ze SP Nr 23 w najbliższy czwartek o godzinie 19.00
  • dla uczniów klas 4a i 4b ze SP Nr 8 oraz 4a z „Cogito” we wtorek 15 września o godzinie 19.00
  • dla uczniów klas 4a i 4b ze SP Nr 8 oraz 4b z „Cogito” w środę 16 września o godzinie 19.00
  • Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 21 września o godzinie 19.00

Jeśli jakieś dziecko było ochrzczone poza naszą parafią, rodzice powinni dostarczyć z tej parafii akt chrztu. Terminy komunii św. w przyszłym roku będą podana w najbliższą niedzielę. W kancelarii można odbierać również zgłoszenia do komunii pierwszej o odnowienia przyrzeczeń chrztu na rok 2021.

Kandydaci do bierzmowania, którzy mieli w czerwcu tego roku przyjąć sakrament spotykają się w kościele w najbliższy piątek o godzinie 19.00. W kancelarii można odbierać również zgłoszenia do bierzmowania na rok 2021.

Bardzo prosimy animatorów, zelatorów i odpowiedzialnych za wszystkie istniejące w naszej parafii grupy o kontakt w zakrystii z ks. Proboszczem.

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymywaniem „Wiadomości Parafialnych” prosimy o kontakt w zakrystii, aby można było określić nakład w jakim będzie ukazywać się nasze pismo.

W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witam ks. mgr Mateusza Kawczyński, który pracował w Farze Sierpeckiej. Niech Duch Święty prowadzi księdza na katechezie i pośród obowiązków duszpasterskich dla dobra świętokrzyskiej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże.