Dziś przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”, w którym papież Franciszek zachęca nas do modlitwy oraz działań na rzecz najbardziej potrzebujących. „Nikt nie może czuć się wyłączony z miłości Ojca, szczególnie w świecie, który bogactwo czyni pierwszym celem i zamyka osoby na innych” – czytamy w orędziu Ojca Świętego.

3 niedziela miesiąca przypomina, że ofiary na tacę przeznaczamy na budowę naszego kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w listopadzie zawierali sakrament małżeństwa.

Dziś o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Cecylii a w sobotę św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, M.

Wczoraj nasza Schola uczestniczyła w 18. Konkursie Piosenki Religijnej w Gralewie, zajmując 3 miejsce. Gratulujemy! Także wczoraj nasi ministranci brali udział w turnieju halowej piłki nożnej ministrantów z dekanatu płockiego wschodniego, zajmując 2 miejsce w kategorii ministrantów młodszych i 3 w kategorii ministrantów starszych. Również gratulujemy!

W dniach 25. XI. i 2. XII. członkowie Akcji Katolickiej z dziećmi będę kwestować na zakup paczek dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Dom Rekolekcyjny „Studnia” w Płocku zaprasza na sesję formacyjną: „Jak podejmować duże i małe decyzje?”, w dniach 29-31 grudnia, którą poprowadzi Leszek Mądrzyk SJ. Po sesji zabawa sylwestrowa. Szczegóły na plakacie.

Od 2 grudnia także w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku będą Msze św. dla młodzieży o godz. 20.00.

Mamy też książki „Wszystko o różańcu”. Cena 5 zł.