1. Przeżywamy miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Abstynencji.
  2. W sobotę wyruszyła na pątniczy szlak 35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Do 14 sierpnia będziemy spotykać się w naszej kaplicy na wieczornych apelach o godz. 21.00 /w niedziele zaraz po Mszy św. o godz. 20.00/, by w duchowej łączności z pielgrzymami oddawać cześć Matce Bożej.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Dominka K, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża DzM – Patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca DkM a w czwartek wspomnienie św. Klary Dz.
  4. W sobotę 13 sierpnia, zatem o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do składania próśb oraz intencji do białej szkatułki na Różaniec Fatimski. Przynieśmy ze sobą świece na procesję. Zachęcamy także do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej w procesji chociaż kilka kroków.
  5. Do końca sierpnia trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne /kredki, długopisy, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki, zeszyty 60 kart. itd./ jako wyposażenie 40 plecaków ofiarowanych przez „Caritas”. Dziś jeszcze Akcja Katolicka będzie kwestować na zakup brakujących art. szkolnych.
  6. W sobotę 27 sierpnia wyruszy VIII Piesza Pielgrzymka im. bł. Abpa. Antoniego Juliana Nowowiejskiego z Płocka do Słupna. Szczegóły w gablocie.
  7. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz naszej Diecezji.
  8. W sobotę 24 września 2016 r., z racji na jubileusz 1050 rocznicy chrztu Polski, odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Katechetów do Gniezna pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.
  9. W lipcu 44 rodziny ofiarowały na budowę kościoła 3.785,00 zł. Bóg zapłać!