Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – 8 dni

TERMIN: 23 – 30.04.2024

1 DZIEŃ-Wylot

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i lot o 12:55 do Lizbony. Po przylocie do Lizbony o 16:00 przejazd do Fatimy na kolację i nocleg. Procesja różańcowa.

2 DZIEŃ–FATIMA-ALJUSTREL– VALINHOS Po śniadaniu   FATIMA   –   nawiedzenie   Sanktuarium Maryjnego,   Msza   Święta   w   Kaplicy   Objawień, bazylika Różańcowa z grobami Franciszka i Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos, bazylika Św. Trójcy. Po południu  miejsce  objawień Anioła:  Valinhos–droga krzyżowa. Zwiedzanie rodzinnych domów pastuszków w wiosce Aljustrel i kościoła parafialnego w Fatimie. Kolacja  i  nocleg  w  Fatimie.  Wieczorem  procesja różańcowa ze świecami.

3  DZIEŃ  –  BATALHA–LIZBONA  Po  śniadaniu przejazd  do  BATALHA  –  zwiedzanie  gotyckiego kościoła i klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w stylu manuelińskim  (lista  UNESCO).  Dalej  LIZBONA: dawna portowa dzielnica Belem: kościół Hieronimitów z sarkofagiem Vasco da Gamy, wieża Belem w stylu manuelińskim. Spacer brzegiem rzeki Tag pod pomnik Odkrywców zbudowany ku czci portugalskich żeglarzy. Przejazd przez słynny most „25 Kwietnia” do statui   Chrystusa   Króla,   skąd   podziwiać   można panoramę  miasta.  Dalej   zwiedzanie  kościoła  św. Antoniego   oraz   romańskiej   katedry. Przejazd   na kolację i nocleg do Fatimy. Procesja różańcowa.

4  DZIEŃ  –  OBIDOS  –  NAZARE  Po  śniadaniu przejazd do OBIDOS – najładniejsza wioska Portugalii ze  średniowiecznym  zamkiem,  murami  miejskimi  i urokliwymi, ukwieconymi  uliczkami.  Dalej  kurort NAZARE – kościół z cudowną figurką Matki Boskiej w dzielnicy Sitio, malowniczo położony na klifie. Czas wolny na spacer po plaży nad Atlantykiem, możliwość kąpieli. Kolacja   i   nocleg   w   Fatimie.   Procesja różańcowa.

5  DZIEŃ  –  COIMBRA  –  PORTO  Po  śniadaniu przejazd do COIMBRY: zwiedzanie najstarszego w Portugalii  uniwersytetu  (dziedzińce),  starej  katedry oraz   kościoła   przy zakonie karmelitanek, gdzie mieszkała siostra Łucja. Dalej udamy się do PORTO: spacer po portowej dzielnicy Ribeira, Starówka z kościołem św. Franciszka, degustacja najsłynniejszego wina w jednej z piwnic Porto. Kolacja i nocleg k/Santiago de Compostela.

6  DZIEŃ  –  SANTIAGO  –  BOM  JESUS  DO MONTE  Po  śniadaniu  zwiedzanie  SANTIAGO  de COMPOSTELA: katedra z grobem patrona Hiszpanii
– św. Jakuba Apostoła, spacer po historycznej części miasta.   Przejazd   do   jednego   z   najpiękniejszych świętych miejsc w Portugalii – Sanktuarium w BOM JESUS DO MONTE, do którego prowadzą schody z kapliczkami  ze  stacjami  Męki  Pańskiej.  Kolacja  i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.

7  DZIEŃ  –  FATIMA  –  GROTA  MOEDA  Po śniadaniu   FATIMA   –   nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, dalej zwiedzanie jednej z najpiękniejszych grot  Portugalii – Moeda (dodatkowo 8 EUR). Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.

8 DZIEŃ-Powrót

Śniadanie (pakowane).  Wykwaterowanie  z  hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Polski o godz. 6:55. Przylot do Warszawy o 12:00 i zakończenie pielgrzymki.

CENA: 4190 PLN + 235 €

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa z bagażem głównym do 23kg i podręcznym do 8kg,
  • zakwaterowanie: 7  noclegów  w  hotelach  4*  w pokojach 2-osob. z klimatyzacją (ewentualna dopłata do pokoju 1- osobowego wynosi 190 EUR za cały pobyt),
  • wyżywienie: 7 śniadań bufetowych oraz 7 kolacji bufetowych lub porcjowanych z napojami: 1/4 litra wina i woda mineralna,
  • ubezpieczenie NNW,  KL,  bagażu,  opiekę  pilota, składkę   na   Turystyczny   Fundusz   Gwarancyjny, składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
  • bilety wstępu do  zwiedzanych  obiektów,  usługi lokalnych przewodników, zestaw słuchawkowy tour guide na cały pobyt, przejazd wynajętym autokarem z klimatyzacją podczas pobytu i inne koszty realizacji programu – łącznie 235 €.

Przy zapisie wpłata pierwszej raty w kwocie 2000 PLN, na 60 dni przed wyjazdem dopłata pozostałej kwoty złotówkowej (wszystko  wpłaca  się  na  konto  biura podróży). Część dewizową (235 €) Pielgrzym wpłaca pilotowi  grupy  pierwszego  dnia  podróży. Parafia zorganizuje przejazd autokarem na lotnisko – dodatkowo płatne.

Umowa indywidualna związana z wyjazdem: UMOWA 2023-2024