Pod hasłem „W Tobie są wszystkie me źródła” odbędzie się w dniach 5-12 września br. 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie z udziałem papieża Franciszka.

Dziś w Kościele w Polsce jest obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Przed kaplicą odbędzie się zbiórka do puszek.

W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W związku ze zbliżająca się beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Zuzeli, czyli miejsca urodzin, dzieciństwa i młodości Wyszyńskiego. Pielgrzymka planowana jest na 18 września. Zapisy i bliższe informacje u pani Bożeny. Numer Jej telefonu wywieszony jest również w gablocie z ogłoszeniami.

Msza święta dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów 12 września o godzinie 11.00, a dla młodzieży tego samego dnia o godzinie 20.00.

Przez cały wrzesień adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i będzie trwać do 17.00.

W tym tygodniu rozpoczynają się próby do uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00.

Prosimy rodziców dzieci klasy 3 i 4 uczęszczających do szkół poza parafią, aby zabrali z zakrystii lub kancelarii zgłoszenie do komunii swego dziecka.

Serdecznie zapraszamy na jubileusz 30-lecia powstania naszej parafii pod hasłem: „Buduj z nami swoją Parafię” w dniach od 9 do 14 września. Jubileusz będzie obejmował spotkania dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

W sobotę od godziny 12.00 do 16.00 zapraszamy na Festyn Rodzinny z atrakcjami dla dzieci, konkursami sprawnościowymi z nagrodami, watą cukrową, bańkami mydlanymi, zjeżdżalnia,  grill a wieczorem o 19.00 koncert niewidomej Patrycji Malinowskiej znanej m.in. z finału programu „Must Be The Music”, pod tytułem: „Bądźmy razem”. Po koncercie o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

Natomiast 12 września za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 Msza święta w intencji wszystkich, którzy w czasie pandemii zmarli na „Covid”.

O godzinie 12.30 uroczysta jubileuszowa Msza święta jako dziękczynienie za powstanie naszej Parafii wraz z zaproszonymi gośćmi.

Natomiast w odpust parafialny Podwyższenia Krzyża 14 września o 18.00 na Mszy świętej będziemy gościć byłych księży proboszczów naszej parafii i dziękować oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej i budowy świątyni. Po Eucharystii zapraszamy na koncert Chóru „Tibi Cantamus”.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.